V čem spočívá princip terapie týdnu ve tmě

Tak jako mnoho jiných jevů, i tento nemá svůj přesný původ. Kde tento způsob očistných procedur vznikl, není známo, jisté však je, že se prováděl již před staletími ve východní Asii. Tibetští mniši se tímto způsobem přibližovali svému duchovnímu nitru v pravidelných cyklech, které přesahovaly až dva měsíce. Šest až sedm týdnů ve tmě vám docela změní pohled na svět a především na sebe sama a na ostatní živé bytosti, s nimiž každý z nás komunikuje telepaticky, obvykle nevědomky.

tma

Z Tibetu se tato zvyklost přenesla do Indie a Japonska a v Evropě ji nejvíce rozšířil v německy mluvících zemích Holger Kalweit. V současné době se stává hitem i v Česku a stále více zvědavců se přesvědčuje vlastními zkušenostmi o tom, že jde o účinnou metodu, jak čelit stresu, utřídit si vlastní myšlenky, změnit životní priority a být více sám sebou. Uspěchaná doba nutí každého z nás zapojit se do stresujícího kolotoče a toto je jeden z účinných způsobů, jak se tomu ubránit.

Příležitost, jak změnit sám sebe

Zpočátku je to krok do prázdna, může se zdát, že drahocenný týden dovolené jen tak zahodíte kvůli nějakému bláznivému experimentu, ale záhy zjistíte, že vám k vlastnímu sebeuspokojení prakticky nic neschází. Podstatou je poznat své vlastní nitro a před ním většina lidí dnes utíká do falešné reality vnějších podnětů, které se nemusí vždy shodovat s pravou životní podstatou – vnitřním klidem. Ztratíte tu pojem o čase a zbavíte se nepříjemných myšlenek a negativních emocí. Budete mít dostatek času a příležitosti ujasnit si vlastní životní priority a lépe rozpoznáte, co je podstatné, a co nikoli.

pozadí

Týden ve tmě probíhá v uzavřeném prostoru malého domku, uvnitř je zajištěn veškerý komfort, tedy koupelna, toaleta, případně vana s masážními tryskami, uvnitř je zajištěno vytápění a také větrání. Optimální teplota vzduchu kolem 23 stupňů je podmínkou, musíte se cítit příjemně a pohodlně. Objekt je izolován od vnějšího hluku a samozřejmě denního světla. Stravování může být individuální, doporučuje se ovšem spíše očistné, tedy vegetariánské či veganské. Nedostatek vitamínu D je kompenzován doplňky stravy.