Co by vás mělo zajímat při výběru podložky pro cvičební úkony? A čím se tyto pomůcky liší od běžných karimatek, které využíváme pro kempování?
Neměla by se pod vámi bořit – jak otravné by bylo cvičení, kdybychom se neustále bořili do měkkého podloží a museli vyrovnávat balanc. Proto jsou také podložky na cvičení zhotovovány tak, aby byly sice dostatečně pružné a měkké, ale jen do jisté „zdravé“ míry. Tím se liší např. od karimatek, a jsou také obvykle dvakrát tenčí.
Neměla by zapáchat – některé výrobky z plastu, především asijské produkce, podivně páchnou a může trvat i několik let, než zápach vyvane. Kvalitní cvičební podložka by neměla být cítit tak, abyste kvůli tomu měli při cvičení na nose kolíček. Důležité také je, aby se dala snadno opláchnout vodou a umýt čisticími neabrazivními prostředky, např. od potu z bosých chodidel.
Neměla by podkluzovat – stabilita při pohybu je pro podložku na cvičení naprosto zásadní, každý chybný krok s podklouznutím by vám mohl způsobit řadu nepříjemností – zbytečné pády, úrazy, pohmožděniny a odřeniny. A tím pádem i mizernou náladu a tu si přece cvičením chcete vylepšit, nikoli cvičit z donucení. Cvičební podložky by měly být stabilní a neklouzavé na všech běžných površích, jako jsou koberce, dlažba, dřevo, vinyl, laminátová podlaha, beton atd.
Měla by být barevná – dovedete si představit, jak by se vám změnil život, kdybyste naráz začali svět kolem sebe vnímat podobně, jako černobílý film pro pamětníky z počátku dvacátého století? Jen černá, bílá a odstíny šedé. Docela otrava, že? Život se opravdu prezentuje v mnoha barvách, nejlépe to vnímají naše děti, pro něž jsou barvy základním předpokladem veselého a tvořivého života. Nebuďte černobílí a podložku na cvičení protiskluzovou si pořiďte v barvě, co vám vyhovuje, a co vás rozveselí.