Psychická stabilita u sázení je velmi důležitá. Sázení na sport dříve nebylo tak dostupné, jako nyní. Museli jste se registrovat na pobočce, vypisovat lístky se sázkami, pro výhru si jít na pobočku, stejně jako když jste si chtěli vložit peníze. Teď? Během pár minut jste registrovaní v jakékoliv sázkové kanceláři, která vám za registraci navíc nabídne velmi pěkný bonus. Najednou máte svou vlastní sázkovou kancelář v mobilu. Přes mobil nebo počítač můžete sázet, vkládat peníze a také je vybírat. Není divu, že s příchodem těchto změn vzrostl také počet lidí, kteří pravidelně sází na různé sportovní události.
Mnoho z nich si vsadí jen občas, pokud se hraje něco, co je skutečně baví a zajímá, ale jiní jsou pravidelní sázkaři. A není jich zanedbatelné množství. Jak nás při sázení ovlivňuje psychika? Velmi. Naše psychika dostává zabrat. Pokud vyhrajeme, musíme naši výhru zpracovat. Přijmout ji racionálně. Samozřejmě, že máme radost. Ale při větší výhře, nebo opakované výhře, můžeme získat syndrom neporazitelného. Hráč má najednou pocit, že ať vsadí na cokoliv, nemůže prohrát. To vede k impulzivním sázkám s vysokými kurzy, které končí v 80 % prohrou.
Více si ale naši psychiku musíme ohlídat v případě prohry. Nikdo není rád, když prohrává, ovšem při sázení prohráváme peníze. A pokud to nezvládneme, můžeme ztratit peněz ještě víc. Ztráta peněz nás podvědomě bolí a chceme je získat zpět. Tak vsadíme znovu, tentokrát větší částku nebo vyšší kurz, abychom získali prohrané peníze zpět. A pokud prohrajeme, zase zvýšíme vklad, aby se nám peníze vrátili za obě prohry. Tohle je ale cesta do pekel a dluhové pasti.
Proto nikdy nevsázejte nic, o co si nemůžete dovolit přijít. Nastavte se na možnost, že můžete prohrát a přijměte to racionálně i s klidem. Po sérii proher nebo výher je někdy lepší dát si pár dní pauzu od sázení, abyste si mohli utřídit své myšlenky.