Můžete sem vyrazit i v zimě
Nejste zrovna lyžařský typ a nebaví vás stát fronty na vlek nebo lanovku? Obáváte se zranění na sjezdovce a také okolních lyžařů, kteří nejsou vůči ostatním zrovna ohleduplní? Což takhle namísto horského pobytu, kam se můžete vydat naopak na letní dovolenou a užít si tu v poklidu překrásné výhledy do krajiny za příjemného a nepříliš horkého slunečného počasí, vyjet na Slovensko k termálním pramenům? V lokalitě apartmánů Velkého Mederu jsou vám k dispozici vyhřívaná koupaliště termální vodou, takže si tu užijete báječný relax, aniž byste trpěli někde na zasněženém svahu s technickým sněhem.
Zimní dovolená ve Velkém Mederu se může nést v poklidnější atmosféře, v zimě nejsou termální bazény tolik navštěvované, a navíc si můžete zvolit koupel buď ve vnitřním bazénu, anebo ve venkovním, pod širým nebem.
Vliv termální vody
Znáte minerálku Magnesia? Je to poměrně dobrý zdroj pro doplnění hořčíku, který je zde zastoupen ve formě iontů. Ionty některých prvků jsou rozpuštěné i v termální vodě, která zde vyvěrá právě v oblasti Velkého Mederu. Geotermální voda je velmi příznivá pro zlepšení regeneračních procesů v lidském těle a je to jakási obdoba lázeňských procedur, s nimiž se můžete setkat v některých lázeňských zařízeních.
Ionizace vzduchu u termálního koupaliště
Dovolená u vody v blízkosti termálních pramenů má velký význam i z důvodu ionizace vzduchu, která zde vzniká za přispění odpařující se vody a zároveň vyšší vlhkosti díky okolní zeleni. V tamním prostředí, které tak trochu připomíná léčebná zařízení, se do ovzduší uvolňují záporné ionty, a ty mají opět příznivý vliv na regeneraci buněk lidského těla. Záporných iontů se bohužel mnoho nevyskytuje ve městech, kde trávíme mnoho času v kancelářích či v uzavřených prostorách výrobních hal, a pokud nemáme možnost chodit častěji do přírody, převaha kladných iontů může mít významný vliv na rozvoj většiny civilizačních chorob, včetně těch nejzávažnějších.